Ako to bolo s Müllerom a ako sme dali Adele Adieu

Dokončoval som práve prvé interaktívne Making Of na youtube k filmu Krycí jméno Holec a potreboval som si s jednotlivými protagonistami odsúhlasiť, ako tam budú prezentovaní. Jedným z nich bol práve Ondrík Brzobohatý. 


Tento článok si môžete vypočuť aj ako podcast.
Prihláste sa k odberu na iTunes, či Spotify, alebo dajte follow na facebook, youtube a instagram.


Stretli sme sa v reštaurácii na Smíchove a hneď ako si pozrel dokrútky, dal mi vypočiť pár skladieb. Bol som prekvapený, ako perfektne spieva po slovensky. Ani by som tomu neveril, že je to on. Dnes už však viem, že jeho slovenčina je dokonalá.

No k tým skladbám… Mal som pocit, že počujem tvorbu Jara Filipa, ale v súčastnosti a vo svojich najlepších rokoch. Skutočnosť mi však Ondrík prezradil a bola taká, že to všetko zložil on a bude produkovať nový album Richarda Müllera. Navrhol mi, že s nimi môžem byť v štúdiu a vytvoriť o tejto spolupráci napríklad krátky film.

Tému natáčania filmu, ktorý je v súčastnosti v procese si necháme na neskôr a celé to preskočíme. Nahrávanie sa podarilo, bolo to krásne, album vyšiel a hneď sa stal jednotkou na trhu.

Keď už bolo okolo Richarda dlho ticho, zazvonil mi telefón a volá Adnan, Richardov manažér a hovorí: “Čau Miro, vedel by si natočiť videoklip?“ Ja mu na to vravím, že: „Áno. … A čo by si si predstavoval? Chceš to vymyslieť, či zrežírovať, či vyprodukovať, či čo?“ A Adnan mi na to: „Ja chcem videoklip!“ Tak som pochopil a tak sme sa dohodli.

Došlo na námet… Keď si vypočujete skladbu Adieu Adele a chcete vymyslieť nejaký koncept, napadnú vám prvoplánovo veľmi prosté veci. Richard kráča po ulici, Richard spieva na kameru, Richard je smutný, Richard je v bare, pije… Jednoducho cliché, ktoré keď sa pekne natočí, môže byť pekne natočené cliché, ale stále to bude cliché.

Oslovil som teda kamarátov scenáristov, vysvetlil im o čo ide a nech skúsia prísť s nápadom. A aj prišli. Richard je smutný, Richard kráča po ulici, Richard spieva na kameru, Richard sedí v bare… Ono to z tej skladby fakt lezie. Musím povedať, že chalani sú skvelí scenáristi, ale tieto námety / scenáre neprešli.

Odmlčal som sa… Bolo ticho a v mojej hlave sa skladali fragmenty. Asi mesiac som sa Adnanovi neozval, až mi raz na Národní třídě zazvonil fón a tam Adnan: „Čo bude s tým klipom?“

V ten večer som si sadol k počítaču, sledoval som a sťahoval videá z netu. Čo sa vo mne za celý ten čas nahromadilo som komprimoval do jedného dvojminútového ukážkového videa a o 23:11 zaslal Adnanovi. O 17 minút na to mi prišiel mail, že: „Super, presne takto to chceme!“

Potom nasledovalo množstvo produkčných vecí, ktoré vás asi nezaujímajú, ale je tam práca mnoho ľudí, bez ktorých by klip nevznikol. Je to Hana Poliačiková a Marketing na kľúč s.r.o., Lucie Scantlebury a ViaFilm, Juraj Droba a Double Cross vodka, Jiří Vladík a skvelé prírodné limonády Bohemsca.

Za kamerou bol, čo je pri tomto druhu videoklipu extra dôležité, skvelý kameraman Oliver Záhlava, pred kamerou choreograf Lacko Cmorej a tanečná skupina CreDance. Absolútnou produkčným supportom pre mňa bola Lidka Lily Drahošová, ktorá deň pred natáčaním uhasila všetky komlikácie, ktoré nastali. To sa tak stáva… No a bez podpory Honzy Zápařky v prípravách by to všetko tiež nebolo. Týmto všetkým a aj ďalším, ktorých som nespomenul veľmi ďakujem.

… nuž čakali sme kedy sa Adela vráti z dovolenky, aby sme mohli točiť. Vrátila sa, natočili sme a o pár dní bol klip na svete. Ak by vás zaujímalo, ako to na place vyzeralo, pozrite sa vo videu nižšie. A ak by ste chceli natočiť videoklip, či reklamu, napíšte mi.

Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Instagram Threads