Epilepsie? Hlavně žádnou paniku!

Spravili sme dobrú vec. Aj vďaka nášmu videu dnes vedia tisíce ľudí, ako sa správne zachovať, keď niekto v ich okolí dostane epileptický záchvat. Je to dar, keď môžete pracovať na niečom, čo vás baví a čo má zmysel. Ako to ale celé vlastne vzniklo?

Sedeli sme pred obedom s Terezkou Jurečkovou v hoteli na Žítkové, na Morave. Trochu unavení po predošlom spoločenskom večeri a networkingovaní v rámci víkendu s Aspen Young Leaders Alumni. Bavili sme sa – ako inak – o práci, spoločnosti a našich projektoch.

Opäť sa potvrdilo, že ten Aspen Institute na niečo je. Okrem otvárania a rozoberania spoločenských témat aj prepája ľudí z rôznych odvetví. Terezka síce vymyslela a vedie Pragulic, ale najnovšie sa pustili spolu s Josefom Petrom a Petrom Freimannom do marketingovej agentúry BARD PR.

Pri pohľade do vytúženého slepačieho vývaru mi teda Terezka prezradila, že idú robiť kampaň pre Společnost E, neziskovku zameranú na osvetu o ľuďoch s epilepsiou. Prišlo na video a zo mňa spontánne vypadlo: „Spravne to na Harlem Shake!“ Je to nápad odvážny a trochu drzý, ale keď chcete aby sa ľudia o nejakej problematike niečo dozvedeli a aby video bolo virálne, musíte ísť na to takto.

S tou celkovou genézou sa tu nebudem rozpisovať, je však potrebné spomenúť niekoľko ľudí… Skvelú prácu odviedol kameraman a na place 8v1 Filip Knoll. Produkčne reklamu zastrešil môj projekt CineCorn a za pomoci Castingofky som do reklamy obsadil Terezu Dočkalovú, Veroniku Lazorčákovú, Šimona Krupu (K nim sa ešte vyjadrím v článku, ktorý chystám. Sú to zázrační ľudia. 🙂 a superkreatívneho Petra Buchtu, ktorý prispel mnohými nápadmi aj keď do projektu naskočil na poslednú chvíľu.

Prvý spot s Terezou Dočkalovou a Šimonom Krupom, ktorý dosiahol skvelej virality.

Druhý spot v ktorom môžete vidieť Veroniku Lazorčákovú a Petra Buchtu. Tento spot bol odprezentovaný aj v relácii Víkend na ČT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Instagram Threads